Kubelíkova, Brno - Líšeň

lokalita

Městská část Brno - Líšeň se nachází na východním okraji města Brna. Je významnou městskou částí s dynamických rozvojem bydlení s ohledem na potřeby obyvatel. Území Líšně lze rozdělit na sídliště postupně budované v 80.letech 20.století a původní část Líšně se zástavbou rodinných domů a kulturních památek.

Brněnská část Líšeň je významná městská část, která je dobře dostupná s centrem města a má zároveň velice blízko do nezastavěné přírody. Krásné přírodní okolí, skýtající téměř neomezené možnosti k aktivnímu i pasívnímu odpočinku. Mariánské údolí, nacházející se v romantickém údolí Říček, s několika vodními nádržemi, obklopené hustými lesy a propojené udržovanými cestami patří k nejnavštěvovanějším místům. Zároveň je i vhodným výchozím bodem pro pěší turistiku, cyklistiku a v neposlední řadě i k projížďkám na koních.

Na území Líšně se nachází několik významných kulturních památek. Jednou z nejvýznamnějších je kostel svatého Jiljí, který se nachází na náměstí Karla IV. Další kulturní památkou je líšeňský zámek s rozsáhlým parkem. Dominantu nad Líšní vytváří kaple zasvěcená Panně Marii – pomocnici křesťanů. Objekt kaple je zařazen do seznamu kulturních památek Ministerstva kultury.

Dopravní dostupnost zabezpečují pravidelné spoje městské hromadné dopravy. Napojení všech linek je na významné dopravní uzly, odkud je možné dále cestovat do další částí města.

lokalita Líšeň