Rodinné domy Slavkov u Brna

lokalita

Malebné město, které se zapsalo do dějin především jako místo bitvy Tří císařů v roce 1805, leží 20 km od Brna v širokém údolí říčky Litavy, z jižní strany je lemováno výběžky přírodního parku Ždánický les a ze severní strany Drahanskou vrchovinou. Osada vznikla na křižovatce kupeckých stezek, vedoucích od Brna na Bučovice, Vyškov a Hodonín. První zmínky o obci pocházejí z roku 1237.

V současné době zde žije 6300 obyvatel. Ve Slavkově se nachází celá řada významných kulturních památek. Patří mezi ně především barokní zámek, který je nevýraznějí dominantou  města, jehož součástí  je i park s rozlohou 16 ha, který patří k nejvýznamnějším historickým zahradám na Moravě.

Dalšími dominantami města jsou klasicistní kostel vzkříšení páně z roku 1789, renesanční radnice z roku 1592, renesanční Panský dům z roku 1570, židovská sinagoga z roku 1858, barokní  kostel sv. Jana Křtitele z roku 1743. Historické jádro města bylo v roce 1990 prohlášeno městskou památkovou zónou, přilehlá oblast Slavkovského bojiště je krajinnou památkovou zónou. Nad městem na kopci Urban stojí kaple sv. Urbana.

Dnešní Slavkov u Brna nabízí bohatou škálu kulturního, společenského a sportovního vyžití

  • kulturní akce, výstavy, koncerty, kino
  • letní koupaliště, 18-ti jamkové golfové hřiště, stadion s atletickou dráhou, střelnice, lázeňský dům, bowling, tenisové kurty, squash, fitness centrum a fotbalové, volejbalové, nohejbalové hřiště
  • značené turistické a naučné stezky
  • cykloturistické trasy

Lokalita Zlatá Hora se nachází v klidné části města, vhodné pro  bydlení, kde je vše na dosah, jak centrum města, tak příroda.

Z hlediska bydlení patří Slavkov u Brna mezi nejatraktivnější lokality na Vyškovsku. O město je zájem jak kvůli pěknému prostředí, tak hlavně kvůli blízkosti a dobré dopravní dostupnosti Brna.

mapa